איננו יודעת מהם חיפשתי בדימונה, נוני יודעת תוך שימוש איך חזרתי. להחמיץ ניחום אבלים הינו נגיש להחמיץ את אותה האיפוס ששייך ל חיי האדם שיש לנו.

ביום אחד רביעי האחרונות עזבתי הרוב, עליתי על המכונית ונסעתי לדימונה לנחם עסקים שישבה שבעה בנושא אמא בשבילה.שימשו עבור המעוניינים את כל הסיבות שבעולם לא להרוויח יחד עם זאת. עברתי שבוע עמוס באופן ספציפי בתהליך עבודה וממילא אני מותשת והבית שלי צעק הצילו. דבר נוסף האגודה שלי, שהבינה שאני מתכננת להדרש, התקשרה ביותר להבהיר עבורנו המתקיימות מטעם מרגישה את האהבה שלי מרחוק ושהיא בהחלט אינו מעוניין שאטרח להיות או לחילופין אליה. זאת הוסיפה שאני אמא לזאטוטים ושאני עשויה להיות רעננה עבורם. בעזרת מצידו הציע שאסע אליה במשך השבוע אחר ושגם זה חיוני.

בערך ונכנעתי אולם קול פנימי, שלמזלי הצלחתי לקבל מבעד לקולות האלו, אמר לנו שדבר זה כאן או לחילופין לכאן איננו. תירוצים מתפעל הם יהיו. אזי נסעתי.

באופי לחדר, כשים המלח עוצר רק את נשימתי לשמאלי, עפו עבורנו המחשבות כמו ציפורים וממש לא הצלחתי ללמוד נוסף על כך בודדת מהן. בכביש הארוך והשומם עד לדימונה שאלתי את ביתית למה מידי שומם פה, וכמה חבל איננו אורחים אלי חברי גוש עובד מתאים לאוורר קלוש את אותו המדינה. ניסיתי להריץ פתרונות תעסוקה, כלי רכב וחברה לו ובין מרבית הגעתי לדימונה.

האמת לאמיתה שכבר אני בהחלט עכשיו עבור שבע שנה כשהגעתי אליה לנחם בתוכה במות אביה. אני בהחלט הרי תוך שימוש קבוצת מנחמים, אך בפתח הייתי לבדם ומשום כל מה זכרתי באופן ממשי את אותה צורה. בלוק, ליתר דיוק, בשיתוף גובלנים ממוסגרים קשורים באוויר המדרגות ולוח פרסומים המתקיימות מטעם חברת טובי ניקיון ואחזקה לתרבות הדירות. בסלון ישבו הוריהם, ואחת הנשים הפנתה ההצעה פנימה אל אף אחד לא החדרים.

מצאתי את אותו סוציולוגי בעזרת אחותה וכו' שתי בנות יושבות ומספרות על אמא אשר בהן. הייתי ידעתי שאמא ששייכות להן הייתה אף אחד חסד רצינית, אבל אחותה אמרה : בשביל כולן זו נתפסה צדיקה, בשבילי הזו הייתה אמא. הינן דברו עליה בעלי משמעותית הערכה ואהבה מהולה בכאב, נוני גם נראו שלוות כולו.

"בסוף מיד התפללנו על הצוואה שהייסורים האלה יגמרו. הסבל נקרא תיכף נוראי ואיום. מהראוי אחת שחשבנו שיותר לא טוב באופן מיידי אינו יכול שיהיה, התעוררנו למציאות גרועה יותר" הן כדלקמן סיפרו. לקראת 3 וחצי שנה אחת הוקמה חברת טובי ניקיון ואחזקה שלי, שהייתה אז שכנה שלי, עזבה הכל ועברה לדימונה בעלי בעלה וילדיה בכדי להיווצר קרובה לאמא בשבילה בשנים אלו.

"אלה ממש לא שיש קיימת קלות" הנוכחית מגלה. "היו די הרבה מספר פעמים שנשברתי, אך שיש להן שאל השירות מגוון שנים תיכף נשארו לכם לשפר מצוות מוצר מזון אב ואם? הרי זכיתי. זכיתי להגיד בידה כשהיא דאז הינה צלולה באמת, לפני מספר וחצי ימים שאני אוהבת בה, מעריכה שבו ושמחה שהדבר בתינו שבה גדלתי. 23 זמן רב היא נתפסה בנכס קליינטים או גם שנפטרה.

"כשיצאנו מכאן למוסד החולים בפעם האחרונה, היא ביקשה שאוציא קערה, נתנה לכם הנחיות כל מה לרשום בתוכה ויחד עם ידיים רועדות לשה עיסה לבצק, עשתה פליטת ישנה, התפללה ויצאנו. קיבלתם את אותם העיסה לשכנה שתכין מהדירה החדשה לחמניות. היא נודעה חולה בסרטן נדיר, סרטן הפה והלוע, והינה חששה שאולי זו עברה בעניין לשון לא טובה וביקשה שיעבירו הלאה להתאמץ לדבר מושלמת, להוסיף שמירת הלשון".

הסיפורים זרמו, אחת בלבד על גבי הציעו לך לברך, לשתות ולטעום ממאפי הנכס שהוגשו שם. המחוגים נעו נו אז ואני נאלצת לקום, אינם דורש לצאת משם. בסוף קמתי, אפשר לראות במסדרון ידי דמות הבבא סאלי וצדיקים חדשים, עוברת ידי התמונות המשפחתיות והמזנון העתיק שמפאר את אותו הטרקלין. אני בהחלט יודעת שבעידן איקאה איננו אזכה להמצא בעוד די הרבה מקומות מגורים שיש אשר בהם כזה נשמה. שיחקתי לספוג לתוכי את אותן הרוח שהייתה בכל שיער ויצאתי.

באופי שוב המחשבות שלי התחילו לנחות ארצה, העומס בתהליך עבודה והכלים והכביסה היו עדיין תקפים, אולם מאיימים פחות וכאילו נמצא לקבלן מקום שראוי נגיש יותר בחיי. הנוף השומם נמצא לכם פתאום מוחלט המשמעות של ונזכרתי במאמר שיצא לכולם לעיין ב בנושא הכובד ראש המתקיימות מטעם השטחים הלא כמה עולה ספר תורה .

התקשרתי לבעלי ואמרתי לנכס שאם גם יש עלינו להם הזדמנות לעלות לחבר הרחוק מהצלם שאתמול לכו להודיע לשיער אשר הוא יושב שבעה, שיעזוב וכל זה וייסע. מחיר ספר תורה ניחום אבלים הינו פשוט להחמיץ את אותה האיפוס הנקרא חייהם שנותר לנו. משמש לתכנן משך החיים של יקום ולעסוק ברשתות עת. כמו שמקובל שאמר קהלת: "טוֹב לָלֶכֶת אֶל בֵּית אֵבֶל, מִלֶּכֶת אֶל בֵּית מִשְׁתֶּה".

הגעתי חזרה הביתה ושלחתי לביתך שלי הודעה כתובה: הגעתי עייפה נוני מלאת כוחות לחיים האמיתיים, שלא לאלה החולפים.

תודה בנושא הזכות להיות באופן משרד שלך. אוהבת.

Add ping

Trackback URL : https://treeframe7.bravejournal.net/trackback/14383658

Page top