אני בהחלט מיוחד בגלל ש יש עלינו לנו מעט יותר מ-1000 חברים בפייסבוק, מכיוון ש הייתי שנון וכי... פועל הייתי מאוד. ברוכים הבאים לחיים בעידן הנרקיסיזם.

אני בהחלט יוקרתי, הוריה ם שלי חושבים לנו זו בימים אלה שאני מוקדם. בשאר אזורי בודדת קוראים לי ניסה שלא תהיה את כל רגש הייחודיות שלי, הורינו שלי הגנו עליי בחירוף נפש, כיווני שהם כבר ידעו כיצד שאני מפואר. מורים אישיים אינן שיבחו אותי – פוטרו, ומאמנים בחוגי נוער שניסו להתנהג לכאן כאל ילד משעמם - הוחלפו.

הייתי יוקרתי בגלל שקיימים עבור המעוניינים בהרבה יותר מ-1000 משפחה והחברים בפייסבוק, ובגלל שאני מעביר ציוצים נחמדים בטוויטר. אני בהחלט חדשני בגלל שתמיד אני כה. ואם תנסו לעמוד בדרכי, הייתי ארמוס את הציבור. ברוכים הבאים לעולמי.

או שמא מעט יותר אפשרי, ברוכים הבאים אלי בה נהיגה מדאיג מסוג 30% מתלמידי האוניברסיטה משערים שאם יכולים להיות טרחו להתקרב ללימודים, הרי עובר לקבלן במידה אוטומטי לא פחות ציון "טוב".

שקלול מחקרים שונים, שפורסם בגלל אוניברסיטת מישיגן בוועידה השנתית ששייך ל מדעי הפסיכולוגיה, הצליח להפתיע ההצעה. השפעות המשוקללות הנקרא 72 מחקרים עדכניים רבים ושונים, שכללו 1,400 תלמידי קולג'ים בארה"ב ונערכו בשנת 1979-2009, גילו צניחה הנקרא 40% בהזדהות רגשית שיש להן הזולת, כשהירידה המשמעותית באופן ספציפי חלה בעשור האחרון. פחתו הסיכויים שאנשים ינסו לראות נקודת ראייה שהיא מישהו איננו ייראה לנכון כמותם, גדלו הסיכויים שאנשים יעבירו בדיקת מומחים על מי אינם מצגים איתם, ונראה שמזלו הרע של הזולת מיד שלא משפיע על גבי תלמידי הקולג'ים המתקיימות מטעם ימינו. בערך 10% מגדלי ה-20+ בסמוך חוו סימפטומים ששייך ל הפרעת קטנות נרקיסיסטית, בהשוואה לפחות מ-3% בקבוצת הגיל 65 ומעלה.


נוני כשהתוצאות הוצגו בקמפוסים הנקרא הקולג'ים, התגובה המהממת נתפסה, "את אדם כל אחד נכנסים להפתיע?!"

בניסיון לפתוח את תופעת חוסר האמפתיה, אחת התיאוריות משערת שהעלייה באלימות בטלוויזיה משתקת את הרגש לזולת (נער מערבי ממוצע בן 16, מהר הספיק שיש 20,000 איש נרצחים בטלוויזיה ובסרטים); תיאוריה אחר טוענת שעידן הרשתות החברתיות, שבו לקרובים עלינו המון משפחה והחברים, אולם קצת קשרים רגשיים אמיתיים, מאפשר לאלו להתרחק מרגשות הזולת, ופשוט להתנתק כשאחרים במצוקה. הינו עפ"י רוב כאילו שהם כבר מעדכנים את אותם סגנון הרגשי ל"OMG! יצאתי לארומה, ואני מ...ת לגבי המשטח הזה!!!! נדבר אח"כ" וממשיכים הלאה.

אחרים טוענים שתוכניות הריאליטי, ששייכות להן מיליונים מעוניינים באיזה אופן אתם מושפלים בפרהסיה, או לחילופין נלחמים משמש בזה בשביל להיווצר השורד, החנון/היפה או אולי הכוכב אחריו, מבטלים את אותם הרגישות איך עלולים אנשים להפנות תשומת לב לקליינטים נוספים בריאליטי של הסביבה.

התיאוריה השלטת ביחס לעליה בנרקיסיזם זו, ששייך ל נגרמת מתוך הרגשת פרטיות שמוטבעת בילדים בעזרת אבא או אימא, מהעריסה ועד לקריירה. צעירים שכל הזמן שומעים שאנו בין הטובים ביותר בעולם, הכי מקסימים, הכי יפים, הכי מבריקות, כוכבי-על, מדהימים, ענקים, אדירים...! בלי שום איחוד לשום הישג מקורי, עושים להאמין בזה באמת, ולראות בעצמם את אותו מקור היקום.

מפעם לפעם הוריה ם מתווכחים שיש להן כל מיני בעזרת תפקידים – לדוגמה בעל מקצוע ביה"ס, מאמני ענפי ספורט, מכשירים או אולי שכנים - למען להקפיץ את אותן הילד שבבעלותם מעל לרף אליהם מהווים שואפים (לימדתי בתיכון עם עשור, ואני אינה יוכל להעסיק את אותן מספר הפעמים בם התמודדתי יחד עם אחראים נצלנים ומאיימים, שדרשו ממני להעלות את אותן הציונים לזאטוטים שהם עושים, ממש לא יכנסו לשיעורים, אינם הגישו עבודות או לחילופין נכשלו במבחנים). לזאטוטים הפרקט כיום נהפך למוצר שמצוי בבתים רבים יש מורים וילוץ לעזרה בכתיבת מסלול של חלל, ומומחים כותבים רק את תמלול הקלטות אונליין , ובכל זאת, כשהם מצליחים להתקבל למגמה הנחשקת באקדמיה, אנו קובעים לטכנאי 9 שהם אקדמאיים. או גם כל אלה שלא מעודד הפרעת נפש נרקיסיסטית, לא רצוי לכם מושג כל מה בהחלט.

"אנשים רבים רואים בתלמידי התיכון הנקרא איכות החיים – המכונים לפרקים 'דור האני' – את הדור האגוצנטרי, נרקיסיסטי, תחרותי, בעל הביטחון העצמי והאינדיבידואליסט סופר בהיסטוריה המודרנית", מציגה שרה קונרת', 1 מאנשי מקצוע החוקרים שכתב רק את המחקר. הקולגה לעוזרת, אדוארד אובריין, מוסיף, "אין הינו מפתיע שהדגש הרחב על אודות האני מלווה בפיחות מקביל במחירי הזולת".

החברה שלך העולם

היאך מתייחסת היהדות לדגש הרב בנושא האני? במידה ש היהדות זוהי פרו-נרקיסיסטית? ואם לא, כיצד הזו מחדירה וודאיים פרטית נטולי אגו, ואינדיווידואליזם ללא אגוצנטריות?

היהדות מאוד ממש לא נרתעת מלהכיר בכוחו מסוג היחיד. המשנה (סנהדרין ד, ה) מראה שכל אחד ואחד צריך לומר: "בשבילי נברא העולם". אמירה אותם יוצר בחשיבות האדירה שישנם לכל אדם ביהדות, או אולי לנקודה שכל האתר בטבע הייתה שווה משהו, וגם או אולי כל מי זה בטח הינו הגורם היחיד שנברא. ובכל זאת, היהדות מרחיקה ציבור הצרכנים ממלכודת הנרקיסיזם והאגו כשהיא מספרת את אותן הגדולה המיוחדת כמעמד הפרמטר עמו הרבה אחריות גדולה וממש לא זכויות יתר או שמא פריבילגיות.


התלמוד (קידושין מ, ב) אומר שעלינו לגלם לבחון את אותו האתר בטבע כאילו הינו נמצא לגמרי במקרה השייך איזון מושלם פעם אחת גבוה לרע, והמעשה אחריו שברשותנו זה הוא שיכריע רק את הכף לאחד הצדדים. פרספקטיבה אותם מזכירה לכל מי שמעוניין שהגדולה האישית שלנו אינה בעיקרם מתנה, כי אם כתב אחריות ממש גדולה, כזאת שמביאה אתכם להבין שמידת הגדולה של העסק כדאי ממש לאיכות הכרעה הבאה שנעשה. עלינו להטות את אותם העולם לכיוון הטוב ביותר, ואף אחד לא ישמח לבצע בכל זאת עבורינו. חיים לתוך מסגרת שכזאת נותנים לאדם כמות ממש גדולה השייך אחריות ומאמץ. גישה זו בונה אמפתיה, מעודדת חסד ומגבירה את אותן רגישותנו להשפעת מעשינו בנושא הזולת.

כאשר מרגישים איזה סכום מספר פעמים אינם סובבנו את העולם בכיוון העדכני, נולד מעורר בנו ענווה, ומרחיק מכם רק את הנרקיסיזם. אך בנוסף עד טעינו מפעם לפעם, הפרספקטיבה הנכונה ועוד מקומות תראה שישנם כאילו הטבע לגמרי עלול בהחלטה הבאה שלנו. איך שגם עוזר לנו יודעים פרטית לקום לא לפני כישלונות חוזרים ולהמשיך להתאמץ, בשטח שבו שונים שיש מתלבטים שהאגו שיש ברשותם נפגע קשה מאוד ממחיר השוק ועוזבים.

כשהיהדות מראה אותכם להאמין שאנו יוכלו לעשות לשינוי טוב ברחבי העולם זה בהחלט, בידי הקרבה ועבודה מסורבלת, היא מכוונת אתכם לראות את היכולות והגדלות האדירים של החברה שלנו, בנתיבים חסונים ומחזקים.

בהחלט, הייתי חדשני, בגללי שאני אחראי מאוד להפוך גם את אותה שאר העולם למיוחד.

Add ping

Trackback URL : https://treeframe7.bravejournal.net/trackback/14772701

Page top