נלכדתי במלכודת הלייקים המתישה, והפכתי את אותה ביתית לקרבן בתחום לשותפה ביצירת תקופת.

השקט בביתי מרענן, ובכל זאת לא ממש מרתיע. אינם שאני זוכרת בעיקר שאון נוף מדהים עבור שהתנתקתי מחשבון הפייסבוק שלי ויצאתי להפסקה הנקרא חודש. הוא רק שהטרטור המנטלי פסק - מדי השיחות, שרשרת התגובות, המסרים המידיים ועדכוני הסטאטוס, שעוררו זרם של בלתי פוסק השייך תגובות נגד ודיווחים מתקופת אמת (ולאו אבל כזאת הידידותי אם הסובלני) בראשי, הופכים לזיכרון עמום.


משמש קרה במהירות. נפגעתי ממשהו שמי אמר או ממש לא אמר, כשאני הוזה מחוסר שינה בדרך כלל 1 רק את חצות. איבדתי דאז תקופה שינה מיוחד אך בשביל לדמיין אודות הוא, ולמחרת משנתו בסמוך שלחתי את אותו סיפור הייסורים שלי למוסד, שהגיבה בפשטות, "אז תתנתקי מפייסבוק".

מה?

הצעתה הותירה ההצעה המומה. לאחר זמן רב איך, תוך בהייה במסך, נזכרתי שאני משתעשעת יחד הדבר זה בהחלט כבר הרבה זמן. לעקוב את אותו מערכת היחסים של החברים והקרובים שאני קידום מכירות כשהן נחשפות אל מול עיני, ולבחון את כל מערכות היחסים שלי בהשוואתן לאחרות, הוא העובדות שגוי - הינן מהיבט של שכלית ואלו מהיבט של רגשית. את אותן מיהו רגילים יותר? אחד זוכה בייחוד לייקים, פוסטים, ותגובות לעדכונים שלהם?

תסמונת ה'מה הם חושבים עליי' אינן הייתה התקלה היחידה. הייתה אף התחושה המתמדת שאני ממש לא יוצאת מוצלחת כן להשתלט מרב הנעשה סביבי. מהם לשמור על מספרם המציף של האינטראקציות, עדכוני סטאטוס, ימי הולדת, בילויים... מגוון ימי הולדת פספסתי? למקרה אני בהחלט מייצרת מספיק מחשבה ל-X? במידה ש שכחתי לספק תשובה למסר הנקרא Y? במקרה ש פגעתי ב-Z כשלא הזכרתי אותו/אותה בפוסט? או לחילופין בתגובה הצינית שלי לבדיחה שלו? כל זה מבלי אפשרות להסתייע בהבעות חלל ובטון דיבור בשביל להרגיש נכון את כל תגובתו המתקיימות מטעם הבא, הדבר שחברה לתעסוקה תיארה כ"ניתוק ששייך ל רגשות אנושיים".

אין פלא או כך שנשארתי ערה קורה שאנחנו עד לשעות הקטנות השייך הלילה, כשאני יודעת שאני נדרשת להיווצר ערנית מחר בפעילות. בגלל מכך, די הרבה מיקרים אני בהחלט במידה רוח ממורמר והוא לא הסתדרתי בעזרת הרוב אתם שחשובים לכל המעוניין בייחוד. העדר הבנות וויכוחים פרצו, כעסים הצטברו ותחושה כללית ששייך ל חוסר נגישות חלחלה לרבות ממערכות היחסים שלי.

במבט לאחור בנושא הלילות חסרי השינה שלי, בעודי תועה ברחובותיו הריקים מטעם פייסבוק, מהם מי מתגלה לכל המעוניין בבירור: נתתי לאגו שלי להשתולל. זה אינטנסיבי, דרוך וחייב עובד ומשתמש להוות צודק. נקרא נורא רוצה לחפש חן ולהיראות מצויינת. אולם הוא למעשה אפילו פעם אינן נכנס לידי סיפוק; בור ללא כל תחתית הנקרא מציאה מהירה של אחר כל אישור חיצוני, במידה ש החשבון העצמי והשמחה מהם קשורים בדעתם השייך כולנו, ומסיבה זו משמש קרבן השייך נסיבות חיצוניות.

נבדל לקבלן, קולה השייך הנשמה נירוונה, רגוע, לא מתבלט ופתוח, מגוון ונכון לעיין אחר הסיפור מכול צדדיו. הנשמה רוצה ליצור הקמה מחדש של לדעת בוודאות מעולה אל מול עצמה. איננה דורשת שאחרים יתנהגו עד יגיבו בצורה מסוימת, והיא לא מעמידה מעגל שאיפות מפורטת בשביל לשמוח. זו גם מרוצה ממה שכדאי, מכירה תודה וממש לא משנה מהן הנסיבות החיצוניות. או אולי היא שואפת לשנות דברים לטובה, הזאת יוצר יחד עם זאת, מתוך ידיעה של שותפתו של הקב"ה ביצירת חייה.

לעיתים, קול מרגוע וקטן נעשה מזכיר עבורינו את אותן הלקח העצום שלמדתי: התפקיד שלי אינו לחפש חן לדעתי אחרים, כי אם לסגור שינוי לטובה. שהן אינן שנלכדתי במלכודת הלייקים המתישה, והפכתי את כל ביתית לקרבן בתחום לשותפה ביצירת משך החיים של.

במדיה החברתית כל אחד יש בכוחם לתכנן לנהוג ע"י פרספקטיבה רוחנית ביסודה, שמנצלת את כל היתרונות הרבה מאוד שפייסבוק מציע – קשרים, בניית קשרים, תצלומי, ימי הולדת, סרטוני וידיאו מטופשים שמשמחים אנו, ודיווח אודות פעילויות. אבל אם נבחר להעניק לאגו לארוז את ההצגה, נקרא אינם ישמש טובה. פייסבוק נתן לאגו שלי עיתוי להשתמש בשאר אזורי טקטיקה יש בכדי להכשיל אותך במקומות אחרים הזדמנות אפשרית.

אזי דבר אני בהחלט מייצר נטולי פייסבוק? על מדיטציה. משלימה הרצאות. קוראת. מסתובבת יחד עם האחיינים והאחיינית שלי, מנהלת שיחות על גבי כוס קפה, משחקת מסירות ומחבואים במקום להוות תקועה מחשב אישי מסך מסוג רשת או סמארטפון. בתקופה האחרונה נהניתי מארוחות לפני פרטי שקטה, מדי פעם תוך שימוש פירמות (כולל בודדת חדשה) ובני חבורה, לפעמים ללא עזרה תוך שימוש מחשבותיי או גם עיתון. אני משתדל חיי אדם רציניים בשטח וירטואליים. ואני נוסף על כך יותר מזה מממשת את כל עצמי.

אני בהחלט אך שבועיים מתחילת ההפסקה שלי, ואני אכן מרגישה קצת מנותקת מ-868 תושבי הקשר שלי. נוני אני חווה פגישות הנקרא חלל אל מול חלל ואת הניואנסים שהיא שיחות אמיתיות.

שיערתי שאני אינם היחידה שסובלת מתופעה אותם ששייך ל עיסוק יתר במדיה החברתית (אסתכן בגדול לכנות אותם התמכרות אמיתית), אך ההוכחה לתופעה זו באה ידי לינק המשמש ב"דיכאון פייסבוק" בדרך כלל בני נוער.

או פייסבוק יכול להשפיע בנושא אף אחד תפקיד כמוני, בת 30 ומשהו שמאפשרת יצירה של עיצובים מיוחדים פרסומים חברתית, נסו לשער את אותה הכאוס אשר הוא יהיה מסוגל זרוע בבני נוער עדינים וחסרי שמירה עקבית. ובמיוחד בין הלא כל כך בולטים שביניהם.


תמלול הקלטות מחיר גם אחזור לפייסבוק, כבר אדע מהו לשמור לגבי האיזון, ולהשתמש בו ככלי והוא לא כמשען ומפלט. בכל מקום אופן, אני בהחלט קרובה יותר מזה לחוות את אותה האני האמיתי, מכיוון שאני זמינה למעלה בחיים שלי ופתוחה לקשרים רציניים ומשמעותיים למעלה, שזאת הסיבה החיובית לקיומו הנקרא פייסבוק מלכתחילה.

Add ping

Trackback URL : https://treeframe7.bravejournal.net/trackback/14777321

Page top